Sendes til:
Danmark
Fri fragt på ordrer over 499 kr* - *Se mereHurtig levering 1-2 hverdage* - *Se mereGratis retur* 30 dage - Forudbetalt returlabel - *Se mere

By Rydéns

97 produkter

By Rydéns blev grundlagt i 1958 i Gnosjö, og har symboliseret innovation, inden for belysning, i over seks årtier. Mærkets mål er at oplyse hjem, med et sofistikeret belysningssystem af høj kvalitet, der forbedrer interiøret, og holder det sammen. Kollektionerne skabes i tæt samarbejde med udvalgte tilværkere, og førende designere, der henter deres inspiration fra nær og fjern. På Boozt.com finder du en omhyggeligt kurateret samling af By Rydéns' produkter, håndplukket for deres unikhed og kvalitet, og fremstillet under overholdelse af ansvarlig detailpraksis. Skab en atmosfære i dit hjem med tidløs By Rydéns' belysning, der fås via Boozt.com, og nyd bekvemmeligheden ved online shopping.

97 produkter
Display:
By Rydéns Pendantl amp  Monarque mini - By Rydéns - CLEAR / undefined
35% Deal
By Rydéns

Pendantl ampMonarque mini - Pendler

42X58CM
2434 kr
3745 kr
By Rydéns Ceilinglamp Gemma - By Rydéns - BROWN/BLACK SATIN / brown
25% Deal
By Rydéns

Ceilinglamp Gemma - Plafond

43X45CM
2808 kr
3745 kr
By Rydéns Ceiling lamp Marcel - By Rydéns - WHITE SHINY/BRASS / gold
25% Deal
By Rydéns

Ceiling lamp Marcel - Plafond

24X40.5CM
1683 kr
2245 kr
By Rydéns Pendant lamp Gemma - By Rydéns - BROWN/BLACK SATIN / brown
25% Deal
By Rydéns

Pendant lamp Gemma - Pendler

47X45CM
3933 kr
5245 kr
By Rydéns Spotlight By Rydéns Correct - By Rydéns - GREY / grey
20% Deal
By Rydéns

Spotlight By Rydéns Correct - Spot

17.5C83CM
716 kr
895 kr
By Rydéns Wall lamp By Rydéns Correct - By Rydéns - GREY / grey
20% Deal
By Rydéns

Wall lamp By Rydéns Correct - Væglamper

13X11CM
300 kr
375 kr
By Rydéns Spotlight By Rydéns Correct - By Rydéns - GREY / grey
20% Deal
By Rydéns

Spotlight By Rydéns Correct - Spot

14X20CM
447 kr
559 kr
By Rydéns Pendant lamp  Monarque mini - By Rydéns - BLACK / black
20% Deal
By Rydéns

Pendant lampMonarque mini - Pendler

42X58CM
2996 kr
3745 kr
By Rydéns Spotlight By Rydéns Correct - By Rydéns - GREY / grey
40% Deal
By Rydéns

Spotlight By Rydéns Correct - Spot

17.5X124CM
855 kr
1425 kr
By Rydéns Pendant lamp Lynx - By Rydéns - CHROME/WHITE / silver
35% Deal
By Rydéns

Pendant lamp Lynx - Pendler

37X75CM
1459 kr
2245 kr
By Rydéns Gross  ceiling lamp - By Rydéns - CHROME/MULTI / multi
40% Deal
By Rydéns

Grossceiling lamp - Plafond

Ø27X50CM
1869 kr
3115 kr
By Rydéns Gross  ceiling lamp - By Rydéns - CHROME/MULTI / multi
20% Deal
By Rydéns

Grossceiling lamp - Plafond

Ø20X30CM
1316 kr
1645 kr
By Rydéns Gross  ceiling lamp - By Rydéns - CHROME/AMBER / beige
20% Deal
By Rydéns

Grossceiling lamp - Plafond

Ø40X70CM
3295 kr
4119 kr
By Rydéns Pendant lamp Lynx - By Rydéns - BRASS/WHITE / gold
20% Deal
By Rydéns

Pendant lamp Lynx - Pendler

37X75CM
1796 kr
2245 kr
By Rydéns Juliette hanging lamp - By Rydéns - BLACK / black
20% Deal
By Rydéns

Juliette hanging lamp - Pendler

Ø70X70CM
1796 kr
2245 kr
By Rydéns Bellagio hanging lamp - By Rydéns - BRASS/WHITE / gold
20% Deal
By Rydéns

Bellagio hanging lamp - Pendler

40X25X25CM
895 kr
1119 kr
By Rydéns Bellagio ceiling lamp - By Rydéns - BRASS/WHITE / gold
30% Deal
By Rydéns

Bellagio ceiling lamp - Plafond

Ø27X50CM
1571 kr
2245 kr
By Rydéns Bellagio hanging lamp - By Rydéns - BRASS/WHITE / gold
35% Deal
By Rydéns

Bellagio hanging lamp - Pendler

Ø155X82CM
1799 kr
2769 kr
By Rydéns Juliette hanging lamp - By Rydéns - WHITE / white
20% Deal
By Rydéns

Juliette hanging lamp - Pendler

Ø70X70CM
1796 kr
2245 kr
By Rydéns Curve bordslampa - By Rydéns - RED / red
25% Deal
By Rydéns

Curve bordslampa - Bordlamper

Ø15X51CM
618 kr
825 kr
By Rydéns Shelby væglampe, sort/guld - By Rydéns - MATT BLACK / black
40% Deal
By Rydéns

Shelby væglampe, sort/guld - Væglamper

Ø50X17.5CM
1101 kr
1835 kr
By Rydéns Boyle loftslampe med 8 lys, røggrå - By Rydéns - SMOKEY / black
40% Deal
By Rydéns

Boyle loftslampe med 8 lys, røggrå - Pendler

83X31.5CM
2997 kr
4995 kr
By Rydéns Curve bordslampa - By Rydéns - BLACK / black
40% Deal
By Rydéns

Curve bordslampa - Bordlamper

Ø15X51CM
495 kr
825 kr
By Rydéns Dolores loftslampe, Ø 30 cm, cognacfarvet - By Rydéns - COGNAC / orange
40% Deal
By Rydéns

Dolores loftslampe, Ø 30 cm, cognacfarvet - Plafond

Ø30X30CM
987 kr
1645 kr
By Rydéns Boyle gulvlampe, røggrå - By Rydéns - SMOKEY / black
25% Deal
By Rydéns

Boyle gulvlampe, røggrå - Gulvlamper

35X28.0X163.5CM
1601 kr
2135 kr
By Rydéns Shelby bordlampe, sort/guld - By Rydéns - MATT BLACK / black
20% Deal
By Rydéns

Shelby bordlampe, sort/guld - Bordlamper

Ø28.0X45CM
1076 kr
1345 kr
By Rydéns Dolores loftslampe, Ø 30 cm, grå - By Rydéns - GREY / grey
25% Deal
By Rydéns

Dolores loftslampe, Ø 30 cm, grå - Plafond

Ø30X30CM
1233 kr
1645 kr
By Rydéns Shelby loftslampe Ø50 cm sort/guld - By Rydéns - MATT BLACK / black
20% Deal
By Rydéns

Shelby loftslampe Ø50 cm sort/guld - Pendler

Ø50X27.5CM
1468 kr
1835 kr
By Rydéns Boyle bordlampe, røggrå - By Rydéns - SMOKEY / black
40% Deal
By Rydéns

Boyle bordlampe, røggrå - Bordlamper

18X27X60CM
837 kr
1395 kr
By Rydéns Dolores loftlampe Ø30 cm cognac - By Rydéns - COGNAC / orange
40% Deal
By Rydéns

Dolores loftlampe Ø30 cm cognac - Pendler

Ø 30 CM
1137 kr
1895 kr
By Rydéns Boyle loftspendel Ø18 cm røggrå - By Rydéns - SMOKEY / grey
25% Deal
By Rydéns

Boyle loftspendel Ø18 cm røggrå - Pendler

Ø18X31CM
671 kr
895 kr
By Rydéns Boyle væglampe, røggrå - By Rydéns - SMOKEY / black
20% Deal
By Rydéns

Boyle væglampe, røggrå - Væglamper

18X21.5X31CM
716 kr
895 kr
By Rydéns Cozy bordslampa - By Rydéns - GREY / grey
40% Deal
By Rydéns

Cozy bordslampa - Bordlamper

Ø29X41.5CM
1257 kr
2095 kr
By Rydéns Dolores loftlampe, Ø 30 cm, grå - By Rydéns - GREY / grey
40% Deal
By Rydéns

Dolores loftlampe, Ø 30 cm, grå - Pendler

Ø 30 CMØ 50 CM
1137 kr
fra 1895 kr
By Rydéns Gross taklampa Ø50 cm - By Rydéns - CLEAR / undefined
20% Deal
By Rydéns

Gross taklampa Ø50 cm - Pendler

Ø50X45CM
4140 kr
5175 kr
By Rydéns Correct takspot 6-låg - By Rydéns - GOLD / gold
20% Deal
By Rydéns

Correct takspot 6-låg - Plafond

ONE SIZE
1136 kr
1420 kr
By Rydéns Loft - By Rydéns - AMBER / gold
20% Deal
By Rydéns

Loft - Plafond

Ø50X27CM
2096 kr
2620 kr
By Rydéns Yukon væglampe, 1-flammet, lang vægbeslag, mat sort - By Rydéns - BLACK / black
20% Deal
By Rydéns

Yukon væglampe, 1-flammet, lang vægbeslag, mat sort - Væglamper

16.0X78.5CM
1164 kr
1455 kr
By Rydéns Correct takspot 6-låg - By Rydéns - WHITE / white
20% Deal
By Rydéns

Correct takspot 6-låg - Plafond

Ø13.0X17.5CM
1136 kr
1420 kr
By Rydéns Correct Wall light - By Rydéns - GOLD / gold
20% Deal
By Rydéns

Correct Wall light - Væglamper

11X11X13.0CM
316 kr
395 kr
By Rydéns Hermine Wall light - By Rydéns - MATT BRASS / gold
40% Deal
By Rydéns

Hermine Wall light - Væglamper

13.0X22X21CM
399 kr
665 kr
By Rydéns Långa Lisa - By Rydéns - WHITE / white
20% Deal
By Rydéns

Långa Lisa - Lampetilbehør

12.0X6X5.5CM
191 kr
239 kr
By Rydéns Correct takspot 6-låg - By Rydéns - BLACK / black
20% Deal
By Rydéns

Correct takspot 6-låg - Plafond

Ø13.0X17.5CM
1136 kr
1420 kr
By Rydéns Correct Wall light - By Rydéns - MATT BLACK / black
35% Deal
By Rydéns

Correct Wall light - Væglamper

11X11X13.0CM
256 kr
395 kr
By Rydéns Correct Spotligh - By Rydéns - MATT BLACK / black
40% Deal
By Rydéns

Correct Spotligh - Spot

Ø30X14.5CM
597 kr
995 kr
By Rydéns Correct Spotlight - By Rydéns - GOLD / gold
20% Deal
By Rydéns

Correct Spotlight - Spot

Ø20X14.0CM
444 kr
555 kr
By Rydéns Table lamp Omega - By Rydéns - CHROME WHITE / white
20% Deal
By Rydéns

Table lamp Omega - Bordlamper

12.0X27X52CM
799 kr
999 kr
By Rydéns Correct Wall light - By Rydéns - MATT WHITE / white
40% Deal
By Rydéns

Correct Wall light - Væglamper

11X11X13.0CM
237 kr
395 kr
By Rydéns Bazar Wall - By Rydéns - SANDWHITE / white
20% Deal
By Rydéns

Bazar Wall - Væglamper

Ø17X37.5CM
1084 kr
1355 kr
By Rydéns Correct Spotligh - By Rydéns - MATT WHITE / white
40% Deal
By Rydéns

Correct Spotligh - Spot

Ø30X14.5CM
597 kr
995 kr
By Rydéns Splendor Ceiling lamp - By Rydéns - AMBER / gold
20% Deal
By Rydéns

Splendor Ceiling lamp - Pendler

Ø58X120CM
3736 kr
4670 kr
By Rydéns Correct Spotlight - By Rydéns - MATT BLACK / black
20% Deal
By Rydéns

Correct Spotlight - Spot

Ø20X14.0CM
444 kr
555 kr
By Rydéns Table lamp Omega - By Rydéns - WHITE / white
20% Deal
By Rydéns

Table lamp Omega - Bordlamper

16.0X40X69CM
1119 kr
1399 kr
By Rydéns Paragon Table lamp - By Rydéns - MATT BLACK / black
20% Deal
By Rydéns

Paragon Table lamp - Bordlamper

12.0X17X52CM
896 kr
1120 kr
By Rydéns Bazar Wall - By Rydéns - BLACK / black
20% Deal
By Rydéns

Bazar Wall - Væglamper

Ø17X37.5CM
1084 kr
1355 kr
By Rydéns Lofty Table lamp - By Rydéns - SATIN / silver
20% Deal
By Rydéns

Lofty Table lamp - Bordlamper

Ø33X56.5CM
1183 kr
1479 kr
By Rydéns Correct Spotlight - By Rydéns - MATT WHITE / white
20% Deal
By Rydéns

Correct Spotlight - Spot

Ø20X14.0CM
444 kr
555 kr
By Rydéns Correct Spotlight - By Rydéns - MATT WHITE / white
20% Deal
By Rydéns

Correct Spotlight - Spot

16.5X83X17.5CM
756 kr
945 kr
By Rydéns Omega Table lamp - By Rydéns - BRASS WHITE / gold
20% Deal
By Rydéns

Omega Table lamp - Bordlamper

12.0X27X52CM
772 kr
965 kr
By Rydéns Gross Ceiling light - By Rydéns - AMBER / clear
40% Deal
By Rydéns

Gross Ceiling light - Plafond

Ø30X20CM
939 kr
1565 kr
By Rydéns Gross Grande Ceiling lamp - By Rydéns - SMOKE GREY / grey
60% Deal
By Rydéns

Gross Grande Ceiling lamp - Pendler

ONE SIZE
2998 kr
7495 kr
By Rydéns Gross Pendant lamp - By Rydéns - AMBER / gold
20% Deal
By Rydéns

Gross Pendant lamp - Pendler

Ø50X45CM
4140 kr
5175 kr
By Rydéns Bazar Ceiling lamp - By Rydéns - SANDBLACK / black
35% Deal
By Rydéns

Bazar Ceiling lamp - Loftslamper

Ø30X105CM
1322 kr
2035 kr
By Rydéns Gross Ceiling light - By Rydéns - SMOKE GREY / clear
30% Deal
By Rydéns

Gross Ceiling light - Plafond

30X20CM
1127 kr
1610 kr
By Rydéns Heroes Ceiling lamp - By Rydéns - MATT BLACK / black
20% Deal
By Rydéns

Heroes Ceiling lamp - Loftslamper

72X28.0CM
2748 kr
3435 kr
By Rydéns Gross Ceiling lamp - By Rydéns - MULTI / multi
40% Deal
By Rydéns

Gross Ceiling lamp - Pendler

30X28.0CM
1257 kr
2095 kr
By Rydéns Gross Bar ceilinglamp L80cm - By Rydéns - AMBER / gold
30% Deal
By Rydéns

Gross Bar ceilinglamp L80cm - Pendler

Ø36.0X80XCM
4161 kr
5945 kr
By Rydéns Gross Pendant lamp - By Rydéns - MULTI / multi
25% Deal
By Rydéns

Gross Pendant lamp - Pendler

Ø50X45CM
4331 kr
5775 kr
By Rydéns Bazar Floor lamp - By Rydéns - SANDBLACK / black
20% Deal
By Rydéns

Bazar Floor lamp - Gulvlamper

Ø26X147CM
1436 kr
1795 kr
By Rydéns Gross Ceiling light - By Rydéns - MATT WHITE / white
40% Deal
By Rydéns

Gross Ceiling light - Plafond

30X20CM
987 kr
1645 kr
By Rydéns Bazar Mini Wall - By Rydéns - SANDBLACK / black
25% Deal
By Rydéns

Bazar Mini Wall - Væglamper

49X17X25CM
701 kr
935 kr
By Rydéns Zeona Ceiling lamp - By Rydéns - MATT BLACK / black
40% Deal
By Rydéns

Zeona Ceiling lamp - Pendler

Ø59X90CM
981 kr
1635 kr
By Rydéns Seagrass Ceiling lamp - By Rydéns - NATURE / beige
25% Deal
By Rydéns

Seagrass Ceiling lamp - Pendler

Ø48X55CM
1646 kr
2195 kr
By Rydéns Monarque Ceiling light - By Rydéns - CHROME / silver
20% Deal
By Rydéns

Monarque Ceiling light - Loftslamper

ONE SIZE
1724 kr
2155 kr
By Rydéns Bazar Mini Wall - By Rydéns - GREY / grey
30% Deal
By Rydéns

Bazar Mini Wall - Væglamper

49X17X25CM
710 kr
1015 kr
By Rydéns Bubbles loftlampe Amber - By Rydéns - CHROME/AMBER / clear
50% Deal
By Rydéns

Bubbles loftlampe Amber - Pendler

ONE SIZE
1199 kr
2399 kr
By Rydéns Bubbles loftlampe Amber - By Rydéns - CHROME/AMBER / gold
50% Deal
By Rydéns

Bubbles loftlampe Amber - Plafond

Ø40X19CM
678 kr
1356 kr
By Rydéns Bazar Mini Wall - By Rydéns - SANDWHITE / white
30% Deal
By Rydéns

Bazar Mini Wall - Væglamper

49X17X25CM
654 kr
935 kr
By Rydéns Bubbles loftlampe Amber - By Rydéns - CHROME/CLEAR / clear
50% Deal
By Rydéns

Bubbles loftlampe Amber - Pendler

48X32.0CM
1199 kr
2399 kr
Tilbage
Næste

FAQ

By Rydéns er berømt for sine belysningsløsninger af høj kvalitet og flot design. Skiftet fra at være en producent af husholdningsartikler til at blive en specialist inden for belysningsarmaturer har sat sit præg på virksomheden. Den stærke brandidentitet, som er blevet udviklet med stor indsats siden 2005, står for kreativitet, kvalitet og pålidelighed. By Rydéns har vundet anerkendelse for sine fremragende belysningsløsninger, der forener æstetik og funktionalitet. Firmaet lægger vægt på høje standarder for hvert enkelt produkt ved nøje at styre hele forsyningskæden, fra design til levering. By Rydénss ry som et pålideligt belysningsbrand er yderligere styrket af dets markante tilstedeværelse på verdensplan.

By Rydénss sortiment omfatter primært belysningsarmaturer såsom loftslamper, gulvlamper og andre belysningsløsninger tilpasset forskellige indretninger. Virksomheden er specialiseret i kvalitetsprodukter til både privat og erhvervsmæssig belysning. By Rydéns er især anerkendt for sin unikke tilgang til belysningsdesign, hvor man samarbejder med talentfulde designere for at skabe unikke og håndværksmæssigt raffinerede produkter. Disse produkter henvender sig til kunder, der søger stilfulde og funktionelle belysningsløsninger, som kan forbedre stemningen i deres hjem eller forretninger. By Rydénss fokus på kvalitet sikrer, at deres belysningsarmaturer opfylder høje standarder for både ydeevne og slidstyrke.

Boozt.com er en autoriseret forhandler af By Rydéns, hvilket sikrer, at alle produkter er originale, og kommer direkte fra producenten eller autoriserede distributører. Med et kurateret udvalg af over 1000 mærker, tilbyder Boozt.com en bred vifte af skandinaviske mærker, sammen med internationale navne, hvilket giver kunderne et varieret sortiment af høj kvalitet, på tværs af mode-, skønheds-, bolig- og livsstilskategorier. Derudover fremhæver Boozt.com ansvarlige produktionsvalg, gennem sit Made With Care-udvalg, som hjælper kunderne med at finde produkter, der lever op til højere standarder for materialer og ansvarlighed. Boozt.com prioriterer kundepleje, og gør det nemt og smidigt at handle, og tilbyder hjælp, når det er nødvendigt. For dem, der skifter mening, accepteres returnering under de betingelser, der er beskrevet i den nuværende politik. Det er sikkert og ubesværet at handle på Boozt.com med kryptering efter branchestandard, der beskytter transaktioner, og flere betalingsmuligheder for nemheds skyld. Med et stærkt omdømme og positiv kundefeedback er Boozt.com en pålidelig destination hvor man med tillid kan købe By Rydéns produkter.